چوب روس از جهت استحکام و عدم خمش به مرور زمان داخل اسکلت مبل استفاده می شود، در حالی که چوب راش به علت رنگ پذیری خوب برای نمای مبلمان استفاده می شود.

امروزه با توجه به قیمت بالای چوب روس، تولید کنندگان متفرقه و کارگاهی از چوب نامرغوب سفید (جنگلی) و یا پالت خرد شده برای ساخت اسکلت مبل استفاده می کنند.

امروزه برندهای معتبر همانند نیک آذین، ایتال فوم و آفر بجای چوب از فلز در اسکلت مبلمان نیز استفاده می کنند. معیار استفاده از فلز در داخل مبل صرفاً هندسه فرم مبلمان بوده و مبل با اسکلت فلزی لزوماً از مبل با اسکلت چوبی مرغوب تر نمی باشد.

بله، از آنجا که اسکلت محصولات ویترا چوب روس، فلز و یا ترکیبی از هر دو می باشد، رطوبت تاثیر چندانی بر عمر مفید مبل نخواهد داشت.

نکته کلیدی درباره کیفیت فوم و اسفنج دانسیته (تراکم و خلوص ماده موثر) می باشد و نحوه قالب گیری (گرم/سرد) و یا نوع برش تائثیر چندانی بر کیفیت متریال نخواهد داشت. معمولاً معیار انتخاب فوم و یا اسفنج در مبلمان، فرم هندسی تشک، میزان نرمی مورد نیاز و سایر محدودیت های مدل می باشد. به عنوان مثال برای تشک مبل های استیل (کلاسیک) عموماً از فوم سخت استفاده می شود.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در بین سوالات زیر پیدا نکردید از طریق فرم تماس مقابل سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما بزودی پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.سعی کنید پرسش خود را واضح اعلام کنید. همچنین میتوانید بصورت تلفنی نیز با کاراشناسان ما تماس گرفته و بصورت تلفنی مشاوره دریافت کنید.
با تشکر از حسن انتخاب شما